مجله پزشکی

راهکار های مناسب غذایی و بهداشتی برای جلوگیری از ابتلا به کرونا

ویروس کرونا

راهکار های مناسب غذایی و بهداشتی برای جلوگیری از ابتلا به کرونا

  • مصرف ویتامین D : یکی از راهکارهای موثر برای تقویت سیستم ایمنی بدن بخصوص در افراد مبتلا به دیابت  مصرف منظم ویتامین ها و مواد معدنی است. با توجه به تحقیقات گسترده دانشگاه آکسفورد  افزایش مصرف ویتامین D باعث کاهش مرگ و میر ناشی از کرونا می گردد.طبق این تحقیقات که در سپتامبر ۲۰۲۱ منتشر شده است مرگ و میر در اثر کرونا در بیمارانی که کمبود ویتامین D  داشتند ده برابر بیشتراز بیمارانی بود که میزان ویتامین D  بدن آنها نرمال بود.بهترین زمان مصرف ویتامین D بعد از صرف ناهار است.چون ویتامین D محلول در چربی است و برای جذب به چربی نیاز دارد.

  • مصرف زیاد مایعات
  • مصرف چای و قهوه : چای و قهوه به دلیل داشتن متیل گزانتین خواص شل کننده منافذ و راه های استشمام پوستی دارند که البته مصرف آنها باید به صورت کم رنگ و بدون شکر باشد.

  • رعایت بهداشت دهان و دندان برای جلوگیری از ابتلا به نوع حاد کرونا : طبق تحقیقات جدید دانشگاه بیرمینگام ویروس کرونا اگر از طریق حفره دهانی و یا غلظت بالا در بزاق دهان به ناحیه ملتهب لثه افراد دارای بیماری دهان و دندان برسد شدت ابتلا به کرونا را بسیار بیشتر می نماید . راهکار مناسب در این زمینه استفاده از دهان شویه و حداقل دو بار مسواک کردن دندان ها در شبانه روز است.

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی