مجله پزشکی

ترازوی وزن کشی و نحوه استفاده صحیح از آن

ترازو-دیجیتال-امسیگ-EMSIG-PW-22 02

ترازوی وزن کشی و نحوه استفاده صحیح از آن

ترازوی وزن کشی، می‌تواند محاسبه کننده سلامتی شما باشد. ممکن است برایتان سؤال پیش بیاید که چگونه؟ لازم به ذکر است بگوییم که خیلی از مسائل مربوط به بدن شما، در وزنتان پدیدار خواهد شد. با افزایش و یا کاهش غیر عادی آن، ممکن است به خیلی از مسائل در مورد بیولوژیک خود پی ببرید. علاوه بر این شاید این موضوع که هر روزه از وزن خود آگاه باشید نیز لطفی داشته باشد تا بتوانید از آن طریق برای افزایش و یا کاهش وزن خود تصمیم‌گیری کنید.

 نکاتی که در استفاده از ترازوی وزن کشی باید رعایت شود

اگر می‌خواهید استفاده‌ای صحیح و مفید از ترازوی وزن کشی خود داشته باشید، رعایت نکات زیر ضروری است:

۱- اولین نکته در استفاده از ترازوی وزن کشی، زمانی است که از آن استفاه می‌کنید، اول صبح و به صورت ناشتا، بهترین زمان ممکن برای تعیین وزن شما است.

۲- محلی که ترازو وزن کشی روی آن قرار می‌گیرد نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. روی فرش، موکت و یا حتی پارکت، ترازو تراز و مسطح نبوده و بنابراین دقت کافی در اندازه‌گیری وزن شما را نخواهد داشت. برای دستیابی به وزن دقیق‌تر، ترازو را باید بر روی سطح تراز و محکمی مانند سرامیک و یا موزاییک قرار دهید.

۳- نکته مهم دیگر در رابطه با کالیبره کردن ترازو است. با جابه‌جایی ترازو وزن کشی، حالت کالیبره آن بهم می‌خورد و ممکن است وزن شما را به درستی نشان ندهد. بنابراین هر وقت جابه‌جایی در آن رخ داد، بعد از گذاشتن آن بر روی یک سطح صاف و تراز، ابتدا با یک پا بر روی ترازو فشار آورید تا عددی روی نمایشگر آن ظاهر شود. بعد پای خود را برداشته و منتظر بمانید تا نمایشگر دستگاه خاموش شود. فرآیند کالیبراسیون به این ترتیب کامل شده است و حال می‌توانید با استفاده از ترازوی وزن کشی، وزن دقیق خود را به دست آورید.

۴- در هنگام استفاده از ترازوی وزن کشی در صاف‌ترین حالت ممکن خود قرار گرفته و سعی کنید متعلقاتی به شما آویزان نباشد. به خصوص چیزهایی که ممکن است وزن آن زیاد باشد. بعد از قرار گرفتن بر روی ترازو ابتدا کمی مکث کنید و بعد عدد ثابت شده را بخوانید که این عدد نشان دهنده وزن شما خواهد بود.

۵- برای خانم‌ها چند روز قبل از قاعدگی و البته چند روز بعد از آن، زمان مناسبی برای تعیین وزن نخواهد بود. زیراکه در این مدت مایعات در بدن تجمع پیدا کرده و وزن شما ممکن است کمی بالاتر از حالت طبیعی نشان داده شود.

۶- سعی کنید برای تعیین وزن خود همیشه از یک ترازوی وزن کشی استفاه کنید زیرا که دقت ترازوهای مختلف با هم متفاوت بوده و ممکن است عدد آن‌ها نیز تا حدودی با هم متفاوت باشد.

۷- عمر بالاتر ترازوی وزن کشی شما به روش نگهداری از آن بستگی خواهد داشت. نگهداری شما به گونه‌ای باشد که از ورود گرد و خاک به داخل آن جلوگیری به عمل آید. همچنین از ورود آب به ترازوی وزن کشی به خصوص نوع دیجیتال آن جلوگیری کنید.

۸- از قرار دان هر گونه وسیله خیلی سنگین و بیش از تحمل وزن تراوزی وزن کشی دیجیتال، ممانعت به عمل آورید.

۹- اکثر ترازوهای دیجیتال، در برابر آب و رطوبت مقاوم نیستند. اگر آب و یا هر مایع دیگری بر روی ترازو ریخته شد، بلافاصله با دستمال مخصوص، رطوبت را از روی آن تمیز کنید تا به قطعات داخلی ترازو نفوذ نکرده و باعث خرابی آن نشود.

نکات مهم در زمان خرید ترازو:

در زمان خرید ترازو وزن کشی نکات زیر را در نظر بگیرید

دقت ترازو، حداکثر حد مجاز وزن کشی ،قابلیت روشن و خاموش شدن خودکار ، نمایشگرLCD خوانا ، جنس بدنه بادوام ، گارانتی معتبر

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!
زمینه‌های نمایش داده شده را انتخاب نمایید. بقیه مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد ترتیب، بکشید و رها کنید.
 • تصویر
 • شناسۀ محصول
 • امتیاز
 • قيمت
 • موجودی
 • دسترسی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیح
 • محتوا
 • وزن
 • اندازه
 • اطلاعات اضافی
برای مخفی‌کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک نمایید
مقایسه